20/ Kwiecień 2018
Imieniny:
RITA 2016
 
Projekty aktualne
 
Projekt
Kategoria: szkolenia

W czerwcu 2016 r. rozpoczynamy realizację partnerskiego  projektu "Wspólne działania -wspólne korzyści". Partnerami projektu są :Stowarzyszenie Szukamy Polski, Frundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej -Podlaskie Centrum i Wołyńskie Centrum Zasobów.

Projekt dofinansowany z Programu RITA realizowany będzie od 1.06-31.10.2016 r na Ukrainie w mieście Równe.

Więcej o projkecie: frdl.bialystok.pl/wspolne-dzialanie-wspolne-korzysci/

www.youtube.com/watch
 
Drugie Życie Odpadów. III edycja (2015)
Kategoria: edukacja ekologiczna

Zapraszamy uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z województwa podlaskiego do udziału w warsztatach edukacyjno-plastycznych i konkursie pod nazwą "Drugie życie odpadów. Pomysł na zmianę w najbliższym otoczeniu. III edycja".

Czy wiesz jak wykorzystać odpady w celach praktycznych? Masz pomysł na stworzenie z odpadów nowej „rzeczy”, która służyć będzie celom użytkowym?

Zapraszamy uczniów na bezpłatne warsztaty i do udziału w konkursie z atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi.

Zadanie "Drugie życie odpadów. Pomysł na zmianę w najbliższym otoczeniu. III edycja" realizowane jest przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.

 

Szczegóły: TUTAJ.

 

 
Portrety mieszkańców osiedla TBS-y
Kategoria: szkolenia

Grupa Nieformalna działajaca przy Stowarzyszeniu Szukamy Polski rozpoczyna realizację akcji "Portrety mieszkańców Osiedla TBS-y". Projekt skierowany jest do minimum 15 osób, uczniów szkół gimnazjalnych z osiedla TBS i innych osiedli Białegostoku.

Termin spotkań - październik 2014 roku. Przewidujemy 2 spotkania warsztatowe i wspólną wystawę.

Warsztaty poprowadzi m.in. znany fotografik Piotr Sawicki!

Udział w warsztatach jest bezpłatny!

Zgłoszenia: Monika Lenczewska tel. 85 66 33 989

 

Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich

 
CZYTELNIA SŁÓW
Kategoria: edukacja kulturalna

 Nowy projekt Akademii plus 50 i Stowarzyszenia Szukamy Polski CZYTELNIA SŁÓW od 3.10. 2014, w pierwszy piątek miesiąca we współpracy z Książnicą Podlaską i Polskim Radiem Białystok (programem „CZYTAM KSIĄŻKI”)

 
Wybieram ZDROWIE
Kategoria: Edukacja młodzieży

Cele projektu: Uzyskanie i utrwalenie informacji o zasadach zdrowego odżywiania i podniesienie poziomu wiedzy na temat korzyści płynących z uczestnictwa w lekcjach wychowania fizycznego.

 

 
Konkurs „KIM JESTEŚMY – wizytówki kulturowe gmin wykonane dowolną techniką”
Kategoria: edukacja kulturalna
Zapraszamy gminy województwa podlaskiego do udziału w Konkursie „KIM JESTEŚMY – wizytówki kulturowe gmin wykonane dowolną techniką”.

Ideą konkursu jest artystyczna identyfikacja gmin, a jego celem - opracowanie symbolu kulturowego gminy, uwzględniającego jej specyfikę kulturową, narodowościową, religijną oraz dziedzictwo historyczne i kulturę współczesną.

Szczegóły TUTAJ

 
Z ANGIELSKIM ZA PAN BRAT
Kategoria: szkolenia

 Okres realizacji projektu: 01.01.2014 – 30.06.2014

Projekt ma na celu nabycie i/lub podniesienie wiedzy/umiejętności posługiwania się językiem angielskim przez osoby dorosłe mieszkające na terenie Gminy Sokółka. Projekt skierowany jest do 24 osób dorosłych – po 12 osób do każdej grupy.

 
CENTRUM EDUKACJI MŁYNOWA
Kategoria: szkolenia

Stowarzyszenie Szukamy Polski uruchomiło działalność Centrum Edukacji Młynowa. Mieści się ono w Białymstoku, przy ul. Młynowej 17 (róg Cieszyńskiej, siedziba ABC Language Centre). Centrum oferuje m.in. korepetycje, kursy, szkolenia, zajęcia edukacyjne skierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych. Już w styczniu 2014 Centrum rozpocznie prowadzenie intensywnych kursów maturalnych oraz specjalistycznych kursów językowych. Oferta Centrum Edukacji Młynowa będzie stopniowo poszerzana m.in. o zajĘcia edukacyjne i aktywizująco-rozwojowe dla dzieci i młodzieży. W planach Centrum są również warsztaty dla rodziców i rodzin. Centrum jest partnerem w Programie Białostocka Karta Dużej Rodziny. Więcej na temat Centrum Edukacji Młynowa w zakładce: Centrum Edukacji.

 
 
© 2011 Stowarzyszenie Szukamy Polski
Projekt i wykonanie: G3 Media