20/ Kwiecień 2018
Imieniny:
RITA 2016
 
Integracja Ty i Ja

 Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja odbywa się od osmiu lat w Koszalinie. Głównym celem Festiwalu jest integracja środowisk osób niepełnosprawnych ze społeczeństwem poprzez prezentację filmów o tematyce, problemach i życiu osób niepełnosprawnych. Do tej pory, podczas Festiwalu, zaprezentowano ponad 200 filmów fabularnych, dokumentalnych i amatorskich z całego świata, których bohaterami są osoby niepełnosprawne. Uniwersalne przesłanie tych filmów zawiera się w przekonaniu o głębokim sensie zmagania z własnym losem, pokonywania barier i odnajdywaniu drugiego człowieka.

W tym roku pokazy festiwalowe zagoszczą na terenie kin studyjnych w całym kraju - z radością informujemy, że kino Forum dołączyło do tego grona!

 7 września 2011 kino Forum, godz. 12.00, wstęp wolny

Mama/Mum reż. Adelheid Roosen, Holandia 2009, 20'
Opowieść reżyserki o swojej mamie, która choruje na Alzheimera. Statyczna kamera pokazuje krótkie, statyczne sceny odzwierciedlające miłość i humor, przybliżające istotę choroby.
Brzydkie słowa reż. Marcin Maziarzewski, Polska 2010, 28'
Piotr jest realizatorem dźwięku cierpiącym na Zespół Tourette’a objawiającym się wykrzykiwaniem wyzwisk i przekleństw. Przez całe swoje życie zmaga się z własnymi ograniczeniami w poszukiwaniu relacji z drugim człowiekiem.
Decrescendo reż. Marta Mironowicz, Polska 2011, 27'
Tomek jest młodym psychologiem i muzykiem pracującym w domu starców. Doskonale radzi sobie w rozmowach z pensjonariuszami, jest ciekawy ich przeżyć, dla każdego ma czas. Pytany, co robi w takim miejscu mówi, że piękno rozmowy nie jest zależne od piękna osoby mówiącej.
Schowek/Storage reż. David Lea, W. Brytania 2009, 14'
19 - letni Jason z powodu autyzmu jest odizolowany od świata i prowadzi obsesyjne zmagania z przedmiotami dnia codziennego. Kiedy nie może czegoś znaleźć w specjalnym pudełku, jego świat zaczyna się ścierać z tym drugim, obcym, naszym.

8 września 2011 kino Forum, godz. 12.00, wstęp wolny

Nora wciąż żyje/Nora is still alive reż. Martin Jabs, Niemcy 2010, 70'
Miała żyć tylko 26 lat, teraz ma lat 30. Opiekunka: „ przebywając z Norą stajesz się bardziej świadomy tego, że twoje dzieci są zdrowe”.
Uśmiechnij się i w nogi/Smile and run reż. Ray Jacobs, W. Brytania 2010, 13'
Arty Party to grupa 11 pełnosprawnych i niepełnosprawnych performerów . Ich praca na scenie to podróż emocjonalna, odkrywanie ciała i duszy, próba poszukiwań sensu otaczającego świata.

http://www.bok.bialystok.pl/../foto/zubroffka/kino/logo.jpg

 

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

 
 
© 2011 Stowarzyszenie Szukamy Polski
Projekt i wykonanie: G3 Media