27/ Czerwiec 2017
Imieniny:
baner projektu
 
Strona główna
 
CZYTELNIA SŁÓW - inauguracja nowego sezonu

CZYTELNIA SŁÓW 2.09.2016 (piątek) o 17.00


Drodzy klubowicze i wszyscy miłośnicy literatury oraz cichego lub głośnego czytania. Kończą się wakacje i czas na nowy sezon spotkań w CZYTELNI SŁÓW. 2 września o 17.00 - jak zawsze w pierwszy piątek miesiąca - przyjdźcie do Książnicy Podlaskiej.  Zgodnie z naszym przedwakacyjnym postanowieniem będziemy mówić o naszej książce wakacji, lekturze która nas oczarowała w czasie lata. Jak zawsze dla najbardziej aktywnych uczestników spotkania przewidujemy nagrody książkowe.

Stowarzyszenie Szukamy Polski, Stowarzyszenie Akademia oraz Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku zapraszają. Naszym partnerem jest także Polskie Radio Białystok i program Doroty Sokołowskiej CZYTAMY KSIĄŻKI. 

Do zobaczenia w Czytelni Słów w Książnicy Podlaskiej im.Ł.Górnickiego przy ul.Skłodowskiej - Curie 14 A (VI pietro). Zapraszamy

 

 
WSPÓLNE DZIAŁANIE - WSPÓLNE KORZYŚCI

Rozpoczęliśmy realizację projektu "Wspólne działanie - wspólne korzyści" w ramach programu RITA.

Partnerski projekt w terminie 1.06-31.10.2016 r. realizują Stowarzyszenie Szukamy Polski, Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej-Podlaskie Centrum oraz Wołyńskie Centrum Zasobów w Równem.

Projket realizowany jest w Równem na Ukrainie.

Więcej informacji: frdl.bialystok.pl/wspolne-dzialanie-wspolne-korzysci/
www.youtube.com/watch

W galerii prezentujemy trochę zdjęć z pierwszych warsztatów w Równem.

 
4 grudnia Czytelnia Słów z reportażami Swietłany Aleksijewicz

„Przede wszystkim potrzeba humanizmu, nieustannego bycia zadziwionym człowiekiem: „Zawsze pociąga mnie ta mała przestrzeń – człowiek... jeden człowiek. Tak naprawdę to w nim wszystko się dzieje”. Takim humanizmem warto się zarażać, czytając książki Swietłany Aleksijewicz.

4 grudnia jak zwykle w pierwszy piątek miesiąca o 17.00 zapraszamy do Czytelni Słów – klubu kochających książki. Tym razem wybraliśmy jako temat rozmów przy kawie i ciastku reportaże Swietłany Aleksijewicz, tegorocznej Noblistki. Stowarzyszenie Szukamy Polski oraz Akademia plus 50 zapraszają klubowiczów i nowych miłośników czytania do gościnnej kawiarni „ W Starym Kinie”.

 
 
© 2011 Stowarzyszenie Szukamy Polski
Projekt i wykonanie: G3 Media